menusearch
berouz.com

نزاع صندوق های سرمایه گذاری بر سر املاک و مستغلات تجاری آسیب دیده - WSJ

جستجو
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۰:۵۲:۴۰
۱۴۰۲/۵/۱ یکشنبه
(0)
(0)
نزاع صندوق های سرمایه گذاری بر سر املاک و مستغلات تجاری آسیب دیده - WSJ
نزاع صندوق های سرمایه گذاری بر سر املاک و مستغلات تجاری آسیب دیده - WSJ

مدیران صندوق‌های بزرگ که در سرمایه‌گذاری مضطرب تخصص دارند، مشتاقانه شاهد فروش یک ساله املاک تجاری بوده‌اند. اکنون، آنها در حال خرید سهام آسیب‌دیده از تراست‌های سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات هستند، که از لحاظ تاریخی استان سرمایه‌گذاران مادر و پاپ بود.

هجوم این وجوه باعث افزایش قیمت ها می‌شود و به نفع سرمایه گذاران فردی است که حفظ کرده اند. این همچنین جرقه درگیری می‌کند زیرا صندوق های تامینی علیه یکدیگر برای سهام و سران با تیم های مدیریت پیشنهاد می‌دهند.

D.E. طبق داده های S&P Global Market Intelligence، Shaw، Flat Footed، H/2 Capital Partners و Lonestar Capital حداقل 20 درصد از سهام یک REIT به نام Diversified Healthcare Trust را در سال جاری خریداری کردند. در ماه آوریل، شرکت مدیریتی که Diversified Healthcare را اداره می‌کند، اعلام کرد که قصد دارد آن را با یک دفتر بیمار REIT که آن را نیز کنترل می‌کند، در معامله‌ای که صندوق‌ها گفته بودند سرمایه‌گذاری‌های آنها را کاهش می‌دهد، ادغام کند.

دو طرف از آن زمان به تشک رفته اند و بر سر آینده REIT با هم می‌جنگند.

برایان ماهر، تحلیلگر REIT در B. Riley که یک توصیه خرید در Diversified Healthcare دارد، گفت: «از زمان اعلام این معامله، این شهر دیوانه‌وار بوده است. "من هرگز چنین چیزی ندیده ام."

املاک تجاری دچار رکود حماسی شده است. همزمان با کاهش تقاضا برای فضای اداری، افزایش نرخ بهره قیمت ها را پایین می‌آورد زیرا بسیاری از کارمندان همچنان از خانه کار می‌کنند.

ویترین‌های فروشگاه‌هایی که در طول همه‌گیری همه‌گیر خالی ماندند، خالی مانده‌اند، قربانیان تجارت آنلاین - و حتی بخش املاک پزشکی داغ امسال به جیب هوا آسیب زده است.

در عین حال، یافتن معامله در بازار سهام به سختی انجام شده است. شاخص‌های سهام در سال جاری به طور غیرمنتظره‌ای افزایش یافتند و نگرانی‌ها از رکود اقتصادی کاهش یافته است. با گزینه‌های نسبتاً کمی دیگر، سرمایه‌گذاران مضطرب به سمت REIT هجوم می‌آورند، به‌ویژه آنهایی که در معرض دید پایین دفتری قرار دارند و در معرض فروش گسترده‌تر قرار گرفته‌اند.

REIT املاک را خریداری می‌کند یا به سرمایه گذاران مستغلات وام می‌دهد و بیشتر درآمد اجاره یا وام مسکن خود را به عنوان سود سهام تقسیم می‌کند. آنها در میان افرادی که فاقد ابزار لازم برای خرید و مدیریت املاک و مستغلات هستند، محبوب بوده اند. REIT معمولاً به عنوان دفاعی در برابر تورم در نظر گرفته می‌شد.

طبق گزارش گروه صنعتی Nareit، REITهای متخصص در دفاتر 10٪ با احتساب تغییرات قیمت و سود سهام امسال تا 13 جولای از دست دادند، در حالی که آنهایی که متخصص در خرده فروشی بودند 3٪ بازده داشتند. REIT های مسکونی بهتر ماندند و 13 درصد بازدهی داشتند، اما همچنان از 19 درصد ارائه شده توسط شاخص سهام S&P 500 عقب بودند.

ارزش بازار شاخص ناریت که همه REIT را دنبال می‌کند، در دو سال گذشته حدود 200 میلیارد دلار کاهش یافته و به 1.3 تریلیون دلار رسیده است. سرمایه گذاران REIT شروع به استخراج پول از صندوق ها کردند و مدیرانی مانند بلک استون را که از این روند استفاده کرده بودند، مجازات کردند.

ویک آپال، مدیر اجرایی Mavik Capital، یک صندوق سرمایه گذاری و مدیر REIT، گفت: "ما مدتی است که فضای REIT وام مسکن را دنبال می‌کنیم و شروع به مشاهده برخی از مواردی که عملکرد ضعیفی دارند با چالش هایی روبرو هستند زیرا به بازارهای سرمایه دسترسی ندارند."

او تنها نیست

Mavik در ژوئن از ادغام برنامه ریزی شده REIT خود با وسترن دارایی وام مسکن کپیتال خبر داد. REIT دارای وام مسکن ترکیبی از املاک مسکونی و تجاری است و قیمت سهام آن در سال گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته بود. دو هفته بعد، آنجلو گوردون، یک صندوق تامینی بسیار بزرگتر و مدیر REIT، یک پیشنهاد خرید ناخواسته برای Western Asset ارائه کرد.

آنجلو گوردون ادعا می‌کند که پیشنهاد آن برتر است و معامله ماویک خطرات زیادی دارد. Mavik چیزهای مشابهی در مورد معامله خودش می‌گوید. Western Asset در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که در بحث با REIT آنجلو گوردون شرکت خواهد کرد و معامله با REIT Mavik همچنان به قوت خود باقی است.

درگیری‌ها بر سر وسترن ست در مقایسه با نزاع بر سر Diversified Healthcare که صاحب جوامع ارشد، سالن‌های ورزشی و دفاتر پزشکی است، مدنی بوده است.

D.E. Shaw، Flat Footed، H/2 و Lonestar Capital امسال پس از از دست دادن حدود 80 درصد ارزش سهام در سال 2022، سهام Diversified Healthcare را خریدند. آنها شرط می‌بندند که جوامع بازنشستگی REIT که در تلاش برای جذب ساکنان در همه‌گیری بودند، در شرف هجوم هجوم افزایش سن نوزادان هستند.

پس از آن که Diversified Healthcare در سال 2022 درآمد سالمندان را افزایش داد و پیش‌بینی مطلوبی را برای سال جاری ارائه کرد، سهام در ماه مارس دوباره رشد کرد.

سپس، مدیر REIT، گروه RMR، اعلام کرد که قصد دارد آن را با REIT دیگری که کنترل می‌کند، Office Properties Income Trust، که در تلاش برای حفظ مستاجران است، ادغام کند. طبق یک ثبت قانونی توسط Office Properties، این معامله سهام Office Properties را به ارزش حدود 276 میلیون دلار در ازای دارایی خالص 3.8 میلیارد دلاری Diversified Healthcare ارائه کرد.

سهام Diversified Healthcare دوباره به زیر 1 دلار رسید، نزدیک به پایین ترین سطح خود، و Flat Footed و دیگران وکلا و یک مشاور پروکسی را برای مبارزه با این معامله استخدام کردند.

"ما نگران این هستیم که RMR از ترکیب با Diversified Healthcare برای استحکام بخشیدن به املاک اداری و در نتیجه حفظ منابع سودآور خود استفاده می‌کند.

پرسش های متداول

پرسش های متداول

گاهی به دلایل مختلف مانند عدم عرضه رسمی و گسترده محصول در ایران، وضعیت برخی از کالاها در وب سایت به "ناموجود" تغییر پیدا می‏‌کند و اعلام زمان دقیق عرضه دوباره آنها ممکن نیست

مجوزهای سازمان

مجوزهای سازمان

کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است. کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها است.

قوانین و مقررات سازمان

قوانین و مقررات سازمان

کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است. در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می‌گردد.