menusearch
berouz.com

آمریکایی ها در دوران نخست خود به بازار کار سرازیر می‌شوند - WSJ

جستجو
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۹:۴۶:۳۹
۱۴۰۲/۴/۳۱ شنبه
(0)
(0)
آمریکایی ها در دوران نخست خود به بازار کار سرازیر می‌شوند - WSJ
آمریکایی ها در دوران نخست خود به بازار کار سرازیر می‌شوند - WSJ

آمریکایی‌های بین 25 تا 54 سال یا شاغل هستند یا به دنبال شغلی هستند که در دو دهه گذشته دیده نشده است، روندی که به مقابله با خروج بچه‌های بزرگ‌تر از نیروی کار کمک می‌کند. اقتصاددانان این محدوده سنی را در سال‌های ابتدایی کار خود تعریف می‌کنند - زمانی که اکثر آمریکایی‌ها تحصیلات رسمی خود را به پایان می‌رسانند، آماده بازنشستگی نیستند و تمایل دارند بیشترین دلبستگی را به نیروی کار داشته باشند.

در ماه‌های اول همه‌گیری، نزدیک به چهار میلیون کارگر در سنین اولیه بازار کار را ترک کردند و مشارکت را در اوایل سال 2020 به پایین‌ترین سطح از سال 1983 رساندند - قبل از اینکه زنان به همان اندازه نیرویی در محل کار شوند. کارگران در سنین اولیه اکنون تقریباً 2.2 میلیون نفر از سطح قبل از همه گیری فراتر رفته اند.

این رشد کمی گرما را از بازار کار خارج می‌کند و می‌تواند به تلاش های فدرال رزرو برای کاهش تورم از طریق کنترل رشد دستمزد کمک کند.

زنان پیشتاز هستند

احیای مجدد کارگران در مشاغل میانی توسط زنانی که مشغول به کار هستند، انجام می‌شود.

نرخ مشارکت نیروی کار برای زنان در سنین اولیه بالاترین رکورد ثبت شده، 77.8 درصد در ماه ژوئن بود. این نسبت از 73.5 درصد در آوریل 2020 به خوبی افزایش یافته است.

با این حال، مردان تمایل دارند با نرخ های بالاتری استخدام شوند. نرخ مشارکت کلی در سنین برتر در ژوئن به 83.5 درصد افزایش یافت که بالاترین میزان از سال 2002 بود.

جذابیت بزرگ: بازار کار فشرده. نرخ بیکاری بیش از یک سال است که به پایین ترین حد نیم قرن اخیر رسیده است و تعداد فرصت های شغلی بیشتر از بیکاران است. ویلیام راجرز، معاون رئیس جمهور و مدیر مؤسسه برابری اقتصادی در فدرال رزرو سنت لوئیس، در اوایل این ماه گفت که کارفرمایان نمی‌توانند به این اندازه انتخابگر یا منتخب باشند.

او گفت: "کارفرمایان تمایل بیشتری به کار با نامزدها دارند - در این مورد کار با مادران یا به طور کلی والدین است." بازارهای کار فشرده می‌تواند به مجازات افرادی که در استخدام و پرداخت غرامت تبعیض قائل می‌شوند کمک کند.»

عوامل دیگری نیز دخیل هستند. زنان به این تعداد فرزند ندارند - حدود 3.66 میلیون تولد در سال 2022 رخ داد که 655000 مورد کمتر از اوج سال 2007 بود - بنابراین مسئولیت های مراقبت از کودک کاهش یافته است.

جولیا پولاک، اقتصاددان ارشد در ZipRecruiter، گفت که اگر کارفرمایان اتخاذ کنند یا دولت به سیاست‌های دوستانه خانواده بیشتری نیاز داشته باشد، امکان افزایش مشارکت زنان وجود دارد. مشارکت زنان در ایالات متحده از سایر اقتصادهای صنعتی عقب تر است تا حدی به دلیل هزینه مراقبت از کودکان که در جاهای دیگر یارانه پرداخت می‌شود.

افزایش دستمزدها کارگران را فریب می‌دهد، با تغییرات جمعیتی مقابله می‌کند

کارفرمایان در سال‌های اخیر دستمزدها را افزایش دادند، به کارمندان انعطاف‌پذیری بیشتری ارائه کردند و مزایا را بهبود بخشیدند.

میانگین افزایش دستمزد در سال جاری همچنان بالا بوده و اخیراً از تورم پیشی گرفته است. و آمریکایی ها نسبت به قبل از همه گیری، ساعت های بیشتری از خانه کار می‌کنند.

تلاش‌های استخدام کارفرما به جبران برخی تغییرات جمعیتی گسترده‌تر، از جمله پیری جمعیت و افزایش بازنشستگی کمک کرد.

سهم جمعیت 55 ساله و بالاتر در نیروی کار به طور پیوسته از اواسط دهه 1990 تا بحران مالی 2008 افزایش یافت و برای بیش از یک دهه بالا ماند. همه‌گیری کووید-19 بسیاری را از نیروی کار بیرون راند و برخی از کارگران مسن‌تر به خصوص آن‌هایی که بالای 65 سال دارند بازنگشته‌اند.

بسیاری از کاهش در نرخ مشارکت کلی پیش‌بینی می‌شد که به‌دلیل افزایش سن بیبی‌بوم‌ها از نیروی کار خارج می‌شدند، اما افزایش کارگران در سنین برتر به این معنی بود که این کاهش آنقدر تند نبود.

دفتر بودجه کنگره در ژانویه 2020، درست قبل از شیوع بیماری همه گیر، پیش بینی کرد که نرخ مشارکت کلی به طور پیوسته در طول دهه 2020 بدتر شود و در سه ماهه دوم سال جاری به 62.4 درصد کاهش یابد.

در عوض، این نرخ در ماه ژوئن چند تیک بالاتر بود و به 62.6 درصد رسید که توسط کارگران در سنین اولیه حمایت شد.

پولاک، با اشاره به افزایش مشارکت در سنین اولیه و هجوم مهاجران به نیروی کار، گفت: «به نظر می‌رسد که تقریباً هیچ سقفی برای عرضه کارگران وجود ندارد، فقط محدودیت سرعت در مورد سرعت ورود آنها وجود دارد.

اگر اقتصاد سرد شود، روندها می‌توانند تغییر کنند

نگرانی‌هایی وجود دارد که کمپین فدرال رزرو برای کاهش تورم از طریق نرخ‌های بهره بالاتر باعث افزایش بیش از حد بیکاری شده و برخی از آسیب‌پذیرترین کارگران را به حاشیه براند.

پیش‌بینی متوسط در میان مقامات فدرال رزرو نشان می‌دهد که نرخ بیکاری تا پایان سال جاری به 4.1 درصد و در سال آینده از 3.6 درصد در ژوئن به 4.5 درصد افزایش می‌یابد که نشان می‌دهد اقتصاد ده‌ها هزار شغل را از دست خواهد داد.

مشارکت نیروی کار چرخه ای است، زمانی که اقتصاد قوی است افزایش می‌یابد و در دوران رکود کاهش می‌یابد. بازار کار ضعیف تر همراه با موانع ساختاری برای اشتغال می‌تواند سود بیشتر را محدود کند.

اندرو هانتر، معاون اقتصاددان ارشد ایالات متحده در کپیتال اکونومیکس، در یادداشتی تحقیقاتی گفت: با کاهش قدرت فعلی تقاضای نیروی کار، پیشرفت بیشتر از اینجا احتمالاً تدریجی تر خواهد بود.

پرسش های متداول

پرسش های متداول

گاهی به دلایل مختلف مانند عدم عرضه رسمی و گسترده محصول در ایران، وضعیت برخی از کالاها در وب سایت به "ناموجود" تغییر پیدا می‏‌کند و اعلام زمان دقیق عرضه دوباره آنها ممکن نیست

مجوزهای سازمان

مجوزهای سازمان

کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است. کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها است.

قوانین و مقررات سازمان

قوانین و مقررات سازمان

کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است. در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می‌گردد.